Team: Team Brass (B)

All Players

Real name NAF name NAF #
5000towin (Goldiggery & random mayham)
5000towin
6586
el_hombre (Pocket Sized Evil)
el_hombre
11470
BrassSam (Rattingham United)
BrassSam
2234
Driesfield (Ostend Buccanneers)
Driesfield
6183
Elminster (The Ostende Bruisers)
Elminster
15291
Sjapie (The Midget Monsters)
Sjapie
2233

Round Table Match
Round 1 RH33 Carrot Crunch All-Stars (UK) Team Brass (B)
a Rodders
Chumpton Rats
(Skaven)
v.s. Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
1 - 2 (4 - 2)
b Ronnie
Meanz Streakz
(Orc)
v.s. Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
0 - 2 (2 - 1)
c Besters
Thetford Forest Celtic
(Wood Elf)
v.s. BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
3 - 1 (4 - 0)
d Thadrin
Airthrey Angels
(Norse)
v.s. Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
1 - 0 (2 - 1)
e magicdave
The Beer Drinkers
(Dwarf)
v.s. 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
2 - 0 (2 - 1)
f

()
v.s.

()
0 - 0 (0 - 0)
Result: 3½ - 2½
Round 2 RH29 Team Wales (UK) Team Brass (B)
a Sillysod
Dinosaurs with Beards
(Lizardman)
v.s. Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
1 - 2 (0 - 4)
b Barnacles
Barnacles Bashers
(Dwarf)
v.s. Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
0 - 2 (0 - 3)
c Cracol
One Tree Woods
(Wood Elf)
v.s. Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
1 - 0 (1 - 3)
d Hawca
Welsh Elf Executioners
(Dark Elf)
v.s. 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
2 - 2 (2 - 2)
e SFisher91
Minesogre Vikings
(Ogre)
v.s. BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
2 - 2 (3 - 2)
f DaPiranha
Red Dragons
(High Elf)
v.s.

()
2 - 0 (2 - 0)
Result: 3 - 3
Round 3 RH24 Team Madhobbit (NL) Team Brass (B)
a Jelmer
Megalomane Moeras Monsters
(Lizardman)
v.s. Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
2 - 1 (5 - 1)
b furociousfleabag
Sons of Sam
(Chaos Pact)
v.s. Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
0 - 1 (4 - 0)
c RatDaddy
Total Toads
(Slann)
v.s. 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
1 - 2 (2 - 2)
d madhobbit
Rotting Rags
(Undead)
v.s. BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
1 - 2 (3 - 0)
e Weerdo
Komt ie dan hé!
(Necromantic)
v.s. Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
1 - 0 (1 - 2)
f miloquaser
Flying Dutchmen
(Dark Elf)
v.s.

()
2 - 0 (2 - 0)
Result: 3 - 3
Round 4 RH23 Alpensturm 2.0 (A) Team Brass (B)
a shlominus
You could be mine (zMobie remix)
(Undead)
v.s. Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
1 - 1 (1 - 4)
b Rayd
Dead but happy
(Necromantic)
v.s. Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
1 - 1 (1 - 2)
c don_pedro
Sörklinika
(Dwarf)
v.s. 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
2 - 0 (0 - 0)
d snake_eyes
Ragnarök Mercenaries
(Norse)
v.s. BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
2 - 2 (3 - 3)
e Turin
Har Ganeth Widowmakers
(Dark Elf)
v.s. el_hombre
Pocket Sized Evil
(Wood Elf)
1 - 1 (3 - 2)
f juergen
Aegnor Calafalas
(Wood Elf)
v.s. Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
3 - 1 (0 - 4)
Result: 4 - 2
Round 5 RH30 Flame On Team B (UK) Team Brass (B)
a thechosengobbo
Whiplash Whetskins
(Lizardman)
v.s. Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
2 - 1 (6 - 1)
b GORGOROTH
Dark Winter
(Dark Elf)
v.s. Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
2 - 1 (0 - 2)
c zoglug
I Touch My Elf
(Wood Elf)
v.s. BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
2 - 2 (0 - 2)
d Sizzling_Gromril
Flash Lightning
(Elf)
v.s. 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
2 - 0 (0 - 5)
e Barney_the_Lurker
Slow & Boring
(Amazon)
v.s. el_hombre
Pocket Sized Evil
(Wood Elf)
1 - 1 (2 - 3)
f Pug
Hundred Feet Heroes
(Halfling)
v.s. Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
2 - 1 (0 - 2)
Result: 5 - 1
Round 6 RH33 Team Brass (B) Team USA World Police Force (USA)
a Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
v.s. Father_Gailus
Silverspear Slayers
(Orc)
1 - 0 (2 - 2)
b Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
v.s. DarkOrk20
Brutal Force
(Human)
2 - 0 (4 - 0)
c BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
v.s. zootsuitjeff
Ladies of Liberty
(Norse)
2 - 1 (2 - 2)
d 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
v.s. Homie
Tombstone Followers
(Undead)
1 - 2 (4 - 3)
e el_hombre
Pocket Sized Evil
(Wood Elf)
v.s. Onechiquita
Left Brain, Rat Brain
(Skaven)
3 - 0 (5 - 2)
f Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
v.s. Turrentime
El Fish de Ark
(Dark Elf)
2 - 2 (1 - 0)
Result: 4½ - 1½
Round 7 RH30 Ruelle Spirit (F) Team Brass (B)
a Longshot
Lightning' Bugs
(Wood Elf)
v.s. Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
1 - 1 (2 - 3)
b Martoni
RATP
(Skaven)
v.s. Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
0 - 2 (1 - 3)
c Bowlhunter
Partizan Lutece
(Lizardman)
v.s. BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
2 - 2 (0 - 2)
d Eddie
Godes Ceinture
(Dark Elf)
v.s. el_hombre
Pocket Sized Evil
(Wood Elf)
1 - 1 (0 - 0)
e Zeeboub
DTC
(Chaos Dwarf)
v.s. 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
2 - 1 (3 - 1)
f Diogen
Hokuto's School
(Necromantic)
v.s. Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
1 - 2 (1 - 4)
Result: 2½ - 3½
Round 8 RH29 Team Hi5 (B) Team Brass (B)
a TuernRedvenom
de Herfstschransers
(Wood Elf)
v.s. Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
1 - 2 (0 - 2)
b Woete
Fumbly Blockers
(Dwarf)
v.s. Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
1 - 2 (0 - 0)
c Ethrylain
sneeuwpoppen
(Norse)
v.s. BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
2 - 2 (4 - 2)
d Aino
The Pink Panthers
(Dark Elf)
v.s. 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
6 - 0 (1 - 1)
e LordWriggly
SL&NN (Strong Leggy & No Nonsense)
(Slann)
v.s. Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
1 - 1 (0 - 2)
f

()
v.s.

()
0 - 0 (0 - 0)
Result: 2½ - 3½
Round 9 RH32 West Berlin Patriots (G) Team Brass (B)
a Heroic_Tackle
Carnival of Carnage
(Undead)
v.s. Driesfield
Ostend Buccanneers
(Norse)
2 - 0 (1 - 0)
b Nordmann
Green Waldis
(Wood Elf)
v.s. Sjapie
The Midget Monsters
(Undead)
0 - 3 (2 - 2)
c Steamroller
Berlin Riats
(Orc)
v.s. BrassSam
Rattingham United
(Skaven)
1 - 2 (2 - 0)
d candex
The Substitutes
(Skaven)
v.s. Elminster
The Ostende Bruisers
(Orc)
0 - 2 (0 - 2)
e old_man_monkey
The Substitutes
(Orc)
v.s. 5000towin
Goldiggery & random mayham
(Dwarf)
2 - 1 (0 - 0)
f

()
v.s.

()
0 - 0 (0 - 0)
Result: 2½ - 3½