Team: Unqualified (G)

All Players

Real name NAF name NAF #
Sputnik (Touchdown Inc.)
Sputnik
68
PrinceMoranion (LL Leidendorf)
PrinceMoranion
341
Planlos (Seckenheim Raptors)
Planlos
2795
Tim (Randale Ragnarok)
Tim
172
Utak (Chaos Reigns)
Utak
2802
Mootaz (Deadstreet Boys)
Mootaz
7196

Round Table Match
Round 1 RH36 Unqualified (G) Latin Mercenaries
a Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
v.s. Lord_Bojo
Veni Vidi
(Chaos Dwarf)
2 - 1 (2 - 0)
b Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
v.s. dabouda
The Schrodinder's beasts
(Chaos)
2 - 2 (1 - 0)
c Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
v.s. Buldogr
Shadow Crows
(Wood Elf)
1 - 0 (1 - 0)
d PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
v.s. Speeder
Les Festayres
(Dark Elf)
2 - 1 (1 - 1)
e Utak
Chaos Reigns
(Orc)
v.s. Random
Randomizers
(Necromantic)
1 - 0 (2 - 0)
f Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
v.s. Toblerona
Worldlardcup
(Lizardman)
1 - 0 (4 - 0)
Result: 5½ - ½
Round 2 RH2 Lutece Noobz (F) Unqualified (G)
a Knox
Los Pollos Hermanos
(Orc)
v.s. Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
1 - 0 (3 - 1)
b Willem
nOObz and family
(Norse)
v.s. Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
1 - 1 (0 - 2)
c Sladmortis
Crypt Creepers
(Undead)
v.s. Utak
Chaos Reigns
(Orc)
1 - 0 (1 - 3)
d Titouch
Pastis Stadium Revival
(Wood Elf)
v.s. Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
4 - 1 (0 - 3)
e Maitre_tactac
Les Moustachz
(Skaven)
v.s. PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
3 - 2 (1 - 2)
f Darktroll
Korred Breizh
(Dwarf)
v.s. Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
1 - 1 (4 - 0)
Result: 5 - 1
Round 3 RH12 Team Hi5 (B) Unqualified (G)
a Ethrylain
sneeuwpoppen
(Norse)
v.s. Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
1 - 2 (0 - 1)
b Babass
Babass Orc Rhum
(Orc)
v.s. Utak
Chaos Reigns
(Orc)
0 - 1 (2 - 1)
c Aino
The Pink Panthers
(Dark Elf)
v.s. Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
1 - 2 (3 - 0)
d Woete
Fumbly Blockers
(Dwarf)
v.s. Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
0 - 1 (3 - 2)
e LordWriggly
SL&NN (Strong Leggy & No Nonsense)
(Slann)
v.s. PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
0 - 1 (1 - 1)
f TuernRedvenom
de Herfstschransers
(Wood Elf)
v.s. Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
3 - 2 (1 - 1)
Result: 1 - 5
Round 4 RH5 Waterbowl (UK) Unqualified (G)
a Joemanji
Abra Cadavar
(Undead)
v.s. Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
2 - 1 (5 - 0)
b Leipziger
Eine Kleine Schlachtmusik
(Skaven)
v.s. Utak
Chaos Reigns
(Orc)
1 - 1 (0 - 2)
c Jimjimany
Waterbowl Wondersquad
(Wood Elf)
v.s. PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
4 - 1 (3 - 0)
d Purplegoo
Waterbowl Whiplash
(Lizardman)
v.s. Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
3 - 0 (2 - 1)
e Podfrey
Bum Monkeys Bum Boys
(Dwarf)
v.s. Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
2 - 0 (3 - 1)
f Ambush3
Boys in the Bush
(Norse)
v.s. Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
3 - 0 (3 - 0)
Result: 5½ - ½
Round 5 RH20 Old Lutece Crew (F) Unqualified (G)
a NICAP
Bouffeurs de Caillasse
(Chaos Dwarf)
v.s. Utak
Chaos Reigns
(Orc)
1 - 0 (4 - 0)
b JC
Stade Lorain
(Wood Elf)
v.s. Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
3 - 1 (1 - 3)
c LARAIGNE
Ramses Walkers
(Khemri)
v.s. Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
1 - 1 (1 - 2)
d MYSTIC_LOLO
Cognac Fighters
(Norse)
v.s. Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
0 - 3 (1 - 2)
e KOOL
Le Grand Malentendu
(Dark Elf)
v.s. PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
3 - 1 (1 - 1)
f AMARANTH
Kit el Sahra
(Skaven)
v.s. Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
2 - 4 (4 - 3)
Result: 3½ - 2½
Round 6 RH23 Pink Pansies (D) Unqualified (G)
a mgmads
Rat Pansies
(Skaven)
v.s. Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
2 - 2 (2 - 2)
b DanishChaos
Lizard Latrinum
(Lizardman)
v.s. Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
1 - 0 (1 - 0)
c Slup
Dwarf Mechanics
(Chaos Dwarf)
v.s. Utak
Chaos Reigns
(Orc)
1 - 1 (2 - 0)
d 123brio
Recruiting Breathers
(Undead)
v.s. Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
1 - 1 (4 - 2)
e Lars
Pink Pansies
(Wood Elf)
v.s. PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
3 - 3 (1 - 3)
f Lundgren
Under Pansies
(Dwarf)
v.s. Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
0 - 3 (3 - 1)
Result: 3 - 3
Round 7 RH26 Kurpfalz Crew (G) Unqualified (G)
a Mitspieler
Rattifizierung
(Skaven)
v.s. Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
1 - 2 (1 - 3)
b Caran
Gwaith-I-Mirdain
(Dark Elf)
v.s. Utak
Chaos Reigns
(Orc)
0 - 2 (0 - 3)
c Matze
Kurpfalz United
(Orc)
v.s. Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
1 - 0 (4 - 0)
d Winni
Timber Timbre
(Norse)
v.s. Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
3 - 2 (3 - 0)
e Winterwald
Die Lieblichsten
(High Elf)
v.s. Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
0 - 2 (0 - 0)
f Willi
Word Cup Wannabies
(Necromantic)
v.s. PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
0 - 1 (1 - 3)
Result: 2 - 4
Round 8 RH19 The Whiteshirts (UK) Unqualified (G)
a Lycos
The Trumpton Riots
(Undead)
v.s. Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
2 - 2 (3 - 2)
b Vmcat
Snake Skins
(Lizardman)
v.s. Utak
Chaos Reigns
(Orc)
1 - 1 (0 - 1)
c Hangus
Wikata Warhogs
(Chaos Dwarf)
v.s. Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
1 - 3 (1 - 0)
d Bsking
Barak Varr Behemoths
(Dwarf)
v.s. PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
1 - 3 (3 - 3)
e Wilzif
Wives. Amazons. Girlfriends
(Amazon)
v.s. Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
1 - 2 (4 - 3)
f Grumbledook
Salacious Temptation
(Vampire)
v.s. Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
2 - 2 (1 - 2)
Result: 1½ - 4½
Round 9 RH13 Unqualified (G) LES CHEVALIERS DU POW (F)
a Tim
Randale Ragnarok
(Norse)
v.s. Buck's
La Compagnie du Lit qui Grince
(Wood Elf)
1 - 2 (1 - 0)
b Planlos
Seckenheim Raptors
(Lizardman)
v.s. Nathaniƫl
Dragons d'Ć©meraude
(Dark Elf)
1 - 0 (2 - 0)
c PrinceMoranion
LL Leidendorf
(Necromantic)
v.s. Darkstorm
Au Sud Du Mur
(Lizardman)
1 - 1 (2 - 3)
d Utak
Chaos Reigns
(Orc)
v.s. Osskpo
Blitz glacial
(Norse)
1 - 1 (4 - 1)
e Mootaz
Deadstreet Boys
(Undead)
v.s. Galanthil
Goules au Pow
(Undead)
1 - 1 (0 - 3)
f Sputnik
Touchdown Inc.
(Wood Elf)
v.s. Lord.M
Mad Dwarf Team
(Dwarf)
1 - 2 (0 - 1)
Result: 2½ - 3½